mms logo

چرا نیاز به تولید محتوا ویدیویی داریم؟

اهمیت تولید محتوا ویدیویی

همه افراد باتوجه‌به زندگی امروزه و پیشرفت تکنولوژی از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام استفاده می‌کنند. اگر دقت داشته باشید این روزها بیشترین محتوایی که در اینستاگرام دیده می‌شود، محتوای ویدیویی است. از همین مسئله می‌توان به اهمیت تولید محتوا ویدیویی پی برد.

امروزه همه افراد به اهمیت تولید محتوا ویدیویی پی برده‌اند؛ زیرا تا چند سال پیش محتوای ویدیویی مخاطبین زیادی نداشت و دسترسی افراد به شبکه‌های اجتماعی و سرچ در گوگل به این اندازه زیاد نبود. همچنین همه افراد به اینترنت پرسرعت دسترسی  نداشتند و زمان زیادی برای دانلود و تماشای ویدئو هرچند کوتاه لازم بود. به همین علت افراد به بازاریابی و تولید ویدیو اهمیت نمی‌داند.

اما امروزه همه افراد به اینترنت پرسرعت و حجم بالای آن دسترسی دارند و اکثر افراد از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، پس به ویدیوها دسترسی دارند. همچنین باتوجه‌به مزایایی که تولید محتوای ویدیویی دارد. طرف‌داران زیادی پیدا کرده است.

علاوه بر این همواره داستان و تصویر بیشترین تأثیر را در ذهن مخاطب داشته است. یک تبلیغ قدیمی ممکن است تا سالیان سال در ذهن افراد باقی‌مانده باشد.

ایا محتوا ویدیویی اهمیت دارد؟

طبق تحقیقات انجام شده افراد محتوایی که در قالب ویدیو تماشا کرده‌اند را بیشتر در خاطر خود دارند تا خواندن یک محتوای متنی، به همین علت در این مقاله به‌صورت اختصاصی می‌خواهیم در ارتباط با اهمیت تولید محتوا ویدیویی صحبت کنیم.

تولید محتوا ویدیویی چیست؟

هر چیزی که مفهومی ارزشمند و اعتبار دارد و ما می‌بینیم می‌شنویم و می‌خوانیم یک محتوا است. ویدیو نیز یک نوع محتوا است. حالا می‌تواند ویدیو شما یک پادکست، ولاگ، آموزشی، سرگرمی و … باشد.

تولید محتوا به‌خصوص تولید محتوا ویدیویی کار سختی است و از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا امروزه افراد زیادی به اینترنت دسترسی دارند و بیشتر از قبل افراد برای سرگرم شدن و پیداکردن جواب سؤالات خود در گوگل یا پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی می‌گردند. به همین علت است که ارائه محتوای خوب بسیار مهم است.

همچنین در زمینه تولید محتوا ویدیویی افراد زیادی فعالیت می‌کنند پس اگر شما می‌خواهید به انجام تولید محتوا ویدیویی بپردازید، باید بر روی کیفیت محتوای خود حسابی کار کنید.

تولید محتوا ویدیویی چیست؟

افرادی که شغلشان تولید محتواست سعی می‌کنند تا با ارائه یک محتوای ویدیویی، تصویری یا متنی یک مفهوم یا اطلاعات و دانش جدید را به گوش و دیده مخاطب برسانند.

همان‌طور که گفتیم امروزه افراد زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و اگر محتوای شما ارزشی به مخاطب اضافه نکند، نمی‌تواند در بین رقبا انتخاب شود.

ضبط دوره‌های آموزشی نیز یک نوع تولید محتوا ویدیویی است. در ادامه مقاله می‌خواهیم به نکاتی بپردازیم که باعث اهمیت تولید محتوای ویدیویی شده‌اند.

 بررسی دلایل اهمیت تولید محتوا ویدیویی

یکی از مهم‌ترین دلیل‌هایی که شما باید حتماً تولید محتوا ویدیویی انجام دهید، نکته‌ای است که چند بار تا اینجای مقاله به آن اشاره کردیم. آن هم علاقه و سلیقه مخاطبین است.

تمامی کسب‌وکارها و کسانی که برای پرسونال برندینگ خود از تولید محتوای ویدیویی استفاده کرده‌اند توانسته‌اند مسیر موفقیت خود را هموارتر کرده و زودتر به نتیجه برسند. پس عامل دیگری که به اهمیت تولید محتوا ویدیویی اضافه می‌کند، آسان و هموارتر کردن مسیر پیشرفت است.

تولید محتوا ویدیویی یک سری ویژگی دارد که باعث اهمیت این نوع محتوا می‌شود. ویژگی‌هایی مثل:

تأثیر تولید محتوای ویدیویی بر سئو سایت

تحقیقات انجام شده توسط متخصصین نشان می‌دهد که محتوای ویدیویی می‌توانید رتبه و میزان بازدید سایت را افزایش دهند. زمانی که شما یک ویدیو داخل سایت خود قرار می‌دهید، مخاطبین بیشتر بازدید می‌کنند و همچنین مدت زمانی که ویدیو را در سایت شما تماشا می‌کنند، بیشتر از خواندن یک مقاله است و این مسئله می‌تواند تأثیر مثبتی بر روی سایت شما داشته باشد.

همچنین می‌توانید زمانی که ویدیوهای خود را در کانال‌های مختلف تولید محتوا انتشار می‌دهید، با انتخاب یک عنوان مناسب و یک توضیح مختصر با استفاده از کلمه کلیدی آن‌را سئو کنید و نتایج خوبی از گوگل بگیرید.

تشخیص لحن در تولید محتوا ویدیوی

زمانی که شما یک محتوای متنی را می‌خوانید، شاید به طور دقیق متوجه لحن آن نشوید؛ اما در محتوای صوتی و تصویری به دلیل شنیدن صدای شخص و دیدن تصویر او بسیار راحت‌تر می‌توانید از تولید محتوا ویدیوی استفاده کنید.

و این مسئله باعث اهمیت تولید محتوا ویدیویی می‌شود، زیرا در برخی از موارد بسیار مهم است که مخاطب شما متوجه شود که لحن شما به طور دقیق چگونه است؟ همچنین مشخص‌بودن لحن تأثیر زیادی در ذهن مخاطب خواهد گذاشت. همچنین اگر بخواهید خبر یا مسئله مهمی را آموزش دهید، با تولید محتوا ویدیوی خطر هرگونه سوءبرداشت را از بین خواهید برد.

مزیت های محتوا ویدویی

شما با قرارگرفتن جلوی دوربین باعث می‌شوید که مخاطبین با دیدن شما و شنیدن صدایتان تأثیر بیشتری بگیرند و دقیقاً همان حسی که شما مدنظرتان است را به مخاطب انتقال دهید. این مسئله باعث می‌شود که مخاطبین شما با شما احساس نزدیکی کنند و به شما وفادار شوند. وفاداری مخاطبین باعث می‌شود که راحت‌تر و سریع‌تر به موفقیت برسید.

افزایش نرخ تبدیل به کمک ویدیوها

اگر ایده درست و مناسبی داشته باشید و ویدیوهای خود را باکیفیت بالایی تولید کنید، می‌توانید کاربران خود را به مشتری تبدیل کنید و این مسئله یکی از مهم‌ترین دلایل تولید محتوای ویدیویی است.

اگر کسب‌وکار شما به نحوی است که خدماتی ارائه می‌دهید، یا فروشگاه اینترنتی هستید می‌توانید با ویدیوهای مناسب کالا و خدمات خود را به مشتریان نشان دهید تا بتواند ارتباط بهتری بگیرد و همان‌طور که مشخص است در ویدیو ویژگی‌های بیشتری از یک محصول مشخص است. زمانی که کاربر حس خوبی به شما و خدماتتان داشته باشد به یک مشتری تبدیل می‌شود.

محتوا ویدویی چه مزیت هایی دارد؟

تولید ویدیو بیشتر از ۶۰% می‌تواند به افزایش نرخ تبدیل کاربران کمک کند. ارتباط رودررویی که در محتوا ویدیویی است باعث می‌شود تا افراد راحت‌تر بتوانند به شما اعتماد کنند.

همان‌طور که گفتیم امروزه تعداد رقیبان در زمینه تولید محتوا ویدیویی بسیار است و تعداد کسب‌وکارهایی که فعالیت آنلاین دارند نیز روزبه‌روز بیشتر می‌شود، پس کسب‌وکاری برنده است که بتواند زودتر اعتماد مخاطبین را جلب کند.

دسترسی راحت‌تر به محتواهای ویدیویی و اشتراک‌گذاری آن

اگر شما ویدیویی تولید کنید که مخاطبین با آن ارتباط بالایی برقرار کنند می‌توانید ببینید که درصد اشتراک‌گذاری آن به نسبت دیگر ویدیوها افزایش خواهد یافت. قطعاً هدف هر شخص و کسب‌وکاری از تولید محتوا بالا رفتن میزان بازدید آن توسط کاربران است. پس همان‌طور که توضیح دادیم با تهیه و انتشار یک محتوای خوب می‌توانید به این هدف نزدیک‌تر شوید.

همه افراد دوست دارند که در کمترین روش و ساده‌تری راه مسائل جدید را آموزش ببینند، شما می‌توانید با انتشار ویدیوهای کوتاه و آموزشی بازدید ویدیوهای خود را افزایش دهید و مطمئن باشید، اگر محتوای شما کاربردی باشد، افراد برای یکدیگر ارسال خواهند کرد.

تعداد کانال‌ها و پلتفرم‌هایی که شما می‌توانید ویدیوهای خود را در آن انتشار دهید بسیار زیاد است. امروزه اکثر افراد از پلتفرم‌های متفاوت که برای انتشار ویدیو است استفاده می‌کنند. به همین علت تمامی افراد به‌راحتی می‌توانند به ویدیوها و محتواهای شما دسترسی داشته باشند.

جذب کاربران جدید با تولید محتوای ویدیویی

جذب مخاطبین جدید برای هر کسب‌وکاری مهم است. تولید محتوای ویدیویی به شما این امکان را می‌دهد که مخاطبین جدیدی به دست آورید. اهمیت تولید محتوایی در این است که زمانی که کاربر راجع به یک مسئله‌ای جست‌وجو می‌کند و برای رسیدن به جواب عجله دارد ترجیح می‌دهد که یک محتوای ویدیوی تماشا کند.

اگر شما یک ویدیو با کاور جذاب و کیفیت بالای ویدیو تولید کنید زمانی که یک فرد در اکسپلور اینستاگرام، یوتیوب یا گوگل با آن روبه‌رو شود به‌احتمال زیاد تا انتهای ویدیو را خواهد دید و در صورت جذاب بودن حتماً شما را دنبال خواهد کرد.

طبق تحلیل و آمار موجود بیش از ۷۰% کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند و اکانتی دارند، به محتوای ویدیویی علاقه‌مند هستند. این درصد بالا نشان از اهمیت تولید محتوای ویدیویی برای پیشرفت در کسب‌وکارتان دارد.

با تولید یک یا چند ویدیو می‌توانید تأثیر آن‌را در موفقیت کار خود ببینید.

اهمیت شبکه‌های اجتماعی در پیشرفت کسب‌وکار

هرچقدر جلوتر می‌رویم قوانین و الگوریتم‌های استفاده از شبکه‌های اجتماعی به‌سوی تولید محتوای ویدیویی می‌رود. همان‌طور که در اطرافیان خود می‌بینید امروزه افراد بیشتری از دوره‌های آموزشی که به‌صورت ویدیو هستند استفاده می‌کنند و یا افراد بیشتری از ویدیوهای یوتیوب یا نرم‌افزارهایی مثل اینستاگرام استفاده می‌کنند.

اکثر افراد با موبایل و تلفن همراه در این پلتفرم‌ها عضو هستند و به همین علت زمان زیادی از روز خود را در این نرم‌افزارها می‌گذرانند. دیدن ویدیو و شنیدن صوت از طریق موبایل راحت‌تر از خواندن یک محتوای متنی است.

اهمیت شبکه‌های اجتماعی در پیشرفت کسب‌وکار

ازآنجایی‌که شبکه‌های مجازی تأثیر زیادی بر روی کسب‌وکار افراد دارد و محتوا ویدیویی نیز علاقه‌مندان زیادی را داراست شما می‌توانید از ترکیب کردن این دو مسئله مهم به پیشرفت کسب‌وکار خود کمک کنید. دقت داشته باشید که به‌احتمال زیاد اکثر رقبای شما تا به الان وارد این شبکه‌های مجازی شده‌اند و با تولید محتواهای مختلف سعی بر جذب مخاطب و فروش بیشتر را دارند و غفلت شما باعث پیروز شدن رقبا می‌شود.

راحت بودن داستان‌سرایی در تولید محتوای ویدیویی

زندگی همه افراد بر پایه داستان است. به همین علت داستان‌ها تأثیر زیادی بر روی تصمیم‌گیری افراد دارد. داستان‌سرایی یکی از مهم‌ترین نکات در تولید محتوا است که باعث جذاب مخاطب می‌شود. ویدیو یک بستر فوق‌العاده برای نشان‌دادن داستان زندگی خودتان کسب‌وکارتان یا محصولاتتان است.

همان‌طور که گفتیم در ویدیو لحن راحت‌تر نمایش داده می‌شود و افراد به دلیل دیدن تصویر شما بیشتر می‌توانند اعتماد کنند. شما با بین داستان مورد نظرتان از طریق ویدیو می‌توانید احساسات افراد را بیشتر درگیر کنید. تا به شما و کسب‌وکارتان جذب شوند.

سعی کنید در داستانی که تعریف می‌کنید، تمام محتوا و اطلاعاتی که مورد نظرتان است را ذکر کنید.

این موارد اهمیت تولید محتوای ویدیویی را نشان می‌دادند. حال تصمیم شما است از این روش تولید محتوا برای پرسونال برندینگ یا کسب‌وکار خود استفاده کنید یا خیر؟

جمع‌بندی

تولید محتوا ویدیویی یکی از انواع روش‌های تولید محتواست که امروزه مخاطبین زیادی دارد. به علت وجود این مخاطبین افراد زیادی دوست دارند این فعالیت نسبتاً جدید را تجربه کنند. به همین علت ما سعی کردیم در این مقاله راجع به اهمیت تولید محتوای ویدیویی صحبت کنیم.

شما می‌توانید با توجه نوع محتوای ویدیویی خود یک بستر مناسب برای انتشار محتوای خود انتخاب کنید. امروزه کانال‌های زیادی برای انتشار محتوا وجود دارد  که یکی از معروف‌ترین آن‌ها یوتیوب است که روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در آن ویدیو تماشا می‌کنند.

تولید محتوا ویدیویی مزایا و معایب خاص خودش را دارد. اما ازآنجایی‌که مزایای آن بیشتر است شما می‌توانید برای برندسازی شخصی یا کسب‌وکارتان به این روش روی بیاورید. همان‌طور که گفتیم تولید محتوای ویدیویی می‌تواند مسیر پیشرفت و شغلی شما را کاملاً تغییر دهد.

برای ضبط ویدیوهای آموزشی یا تولید محتوا ویدیویی برای پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از خدمات استودیو ایده‌پردازان استفاده کنید. این روش تولید محتوا را به کسب‌وکار خود اضافه کنید تا نتایج آن‌را ببینید.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.