mms logo

چگونه مکان برگزاری همایش را انتخاب کنیم؟

چگونه مکان برگزاری همایش را انتخاب کنیم؟

برگزاری همایش یکی از مهمترین مواردی است که می‌تواند به رشد کسب‌وکار و برند شما کمک کند و در نتیجه می‌توانید به اهداف کاری خود نزدیک شوید. بهتر است بدانید امروزه رقابت در دنیای کاری بسیار زیاد است و برگزاری سمینارها و وبینارها یکی از مهمترین روش‌هایی است که به رشد شما کمک می‌کند و شما را در مسیر آرامش قرار می‌دهد. اما اگر همایش‌های شما به صورت اصولی و با توجه به برخی از قوانین و استانداردها برگزار نشوند، ممکن است آسیب‌های زیادی به کسب‌وکار و برند شما وارد شود. مکان برگزاری همایش یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. در ادامه تلاش می‌کنیم اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

ظرفیت همایش چقدر است؟

اولین چیزی که در زمان انتخاب مکان برگزاری همایش باید به آن توجه داشته باشید ظرفیت همایش است. شما باید به طور دقیق مشخص کنید چه تعداد از افراد قرار است در همایش شما شرکت کنند. زیرا پس از آن می‌توانید مکان مناسب برای برگزاری همایش را انتخاب نمایید. به طور مثال، اگر ۲۰۰ نفر قرار است در همایش شما حضور داشته باشند، باید به سراغ سالنی بروید که بتواند حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر را پوشش دهد. همیشه ۲۰ تا ۵۰ نفر را بیشتر در نظر داشته باشید تا در صورت افزایش تعداد کسانی که در همایش شما حضور دارند دچار مشکل نشوید. در زمان برگزاری ظرفیت همایش باید به نکات متعددی از جمله بودجه خود توجه کنید و این مسئله می‌تواند به موفقیت شما کمک کند.

آیا مکان برگزاری همایش دسترسی مناسبی دارد؟

یکی دیگر از مواردی که در زمان انتخاب مکان برگزاری همایش باید مد نظر قرار دهید دسترسی به محیط همایش است. جایی را که برای برگزاری همایش انتخاب می‌کنید نباید ترافیک زیادی داشته باشد. همچنین، مکان برگزاری همایش نباید در نقطه‌ای دور از شهر قرار گرفته باشد. اگر به این مسائل توجه نکنید باعث می‌شود که شرکت‌کنندگان در همایش به سختی بتوانند خودشان را به شما برسانند و همین امر می‌تواند به کیفیت برند شما آسیب وارد کند. بهتر است تنها سالن‌هایی را در لیست خود قرار دهید که می‌دانید دسترسی راحتی دارند و شرکت‌کنندگان با وسایل نقلیه عمومی هم می‌توانند خود را به آنجا برسانند.

چگونه مکان برگزاری همایش را انتخاب کنیم؟

محیط همایش چگونه است؟

از جمله مواردی که در زمان انتخاب مکان برگزاری همایش اهمیت زیادی دارد محیط همایش است. شاید بسیاری از افراد این موضوع را نادیده بگیرند و یا ارزشی برای آن قائل نباشند. بر اساس مطالعاتی که صورت گرفته است یکی از مواردی که به شما کمک می‌کند مطالب را به درستی بیاموزید محیط و جایی است قرار می‌گیرید. سالن همایش باید مناسب باشد و صندلی‌های آن به درستی و به گونه‌ای که شما بتوانید به صحنه اشراف داشته باشید چیده شده باشند. همچنین، این محیط باید دیزاین مناسبی داشته باشد و رنگی که در آن به کار رفته است هیجان را در افراد به وجود بیاورد.

آیا امکانات مناسب در آنجا وجود دارد؟

یکی دیگر از مواردی که در زمان انتخاب مکان برگزاری همایش باید به آن توجه کنید امکانات مناسب و تجهیزات فنی است. همانطور که می‌دانید برای اینکه بتوانید همایش و سمینار را به خوبی برگزار کنید، باید به تجهیزات صدا و نورپردازی توجه داشته باشید. اگر تجهیزات صدا و نورپردازی در سالن وجود نداشته باشد، می‌تواند نارضایتی کسانی را که در سالن حضور دارند افزایش دهد و این مسئله می‌تواند برای برند شما آسیب رسان باشد. از طرف دیگر، شما باید به امکانات تهویه سالن دقت کنید و مطمئن باشید که قرار است شرکت‌کنندگان در سمینار در یک محیط ایده‌آل حضور پیدا کنند و از اطلاعاتی که در همایش ردوبدل می‌شود بهره ببرند.

بودجه شما چقدر است؟

تمامی مواردی که در بالا در مورد انتخاب مکان مناسب برگزاری همایش مطرح کردیم مهم هستند، اما باید بدانید همگی آنها تحت تاثیر عامل مهمی به نام بودجه هستند. شما باید قبل از هر کاری بودجه‌ای را که می‌توانید برای برگزاری همایش اختصاص دهید کنار بگذارید. این مسئله به شما کمک می‌کند سالن‌هایی را در لیست خود نگهداری کنید که هزینه‌شان با بودجه مالی شما همخوانی دارد و دیگر در بین سالن‌های مختلف سردرگم نمی‌شوید و به خوبی می‌توانید شرایط را مدیریت کنید.

آیا انتخاب مکان مناسب برای برگزاری همایش به موفقیت برند شما کمک می‌کند؟

ممکن است این سوال برای شما و افراد زیادی به وجود بیاید آیا مکان برگزاری همایش به موفقیت برند کمک می‌کند یا خیر! زمانی که شما مکان مناسب برای برگزاری همایش انتخاب می‌کنید و افرادی که وارد سالن می‌شوند حس ترکیبی از جلال و شکوه را دریافت می‌کنند ناخودآگاه نام برند شما را به ذهن می‌سپارند. از طرف دیگر، این افراد با برند شما کانتکت و یا تماس نزدیکی دارند و این مسئله خودش می‌تواند به ثبت نام برند در ذهن مخاطبانتان کمک کند. به طور کلی، باید بدانید با انتخاب یک مکان مناسب برای برگزاری همایش می‌توانید نام و یاد خود را ذهن مخاطبانتان جاودانه کنید.

استودیو ایده پردازان، در کنار شما برای برگزاری سمینار و وبینار

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد مکان برگزاری همایش در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید مکان برگزاری همایش باید با توجه به ظرفیت همایش برگزار شود. امکاناتی که در همایش به کار رفته است نقش موثری در ایجاد حس خوب در شما دارند. همچنین، سالن همایش باید دسترسی راحتی برای افراد داشته باشید و باید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی بتوان به آنجا رسید. استودیو ایده پردازن یکی از بزرگترین مراکزی است که در زمینه برگزاری سمینار و وبینار می‌تواند به شما کمک کند. در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید فرم مربوطه را پر کنید و کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.