mms logo

بهترین شرکت پخش زنده رویداد

امروزه، اینترنت به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی انسان‌ها تبدیل شده است و بر روی بستر اینترنت تقریبا می‌توان هر کاری را انجام داد. همه‌گیری بیماری کرونا باعث شد تا انسان‌ها به ظرفیت اینترنت بیشتر پی ببرند و از آن برای پیشرفت زندگی خود استفاده نمایند. یکی از کارهای بسیار جذاب و هیجان‌انگیزی که می‌توان در بستر اینترنت انجام داد پخش زنده رویداد است. این امر به شما کمک می‌کند در حالیکه در منزل و یا اداره خود هستید، با طیف گسترده‌ای از مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و اطلاعات خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

مزایای پخش زنده رویداد

در گذشته افراد برای اینکه بتوانند با یکدیگر ملاقات داشته باشند و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند مجبور بودند سمینارهایی را به صورت فیزیکی برگزار کنند. در این شرایط، کسانی که در مسافت‌های طولانی بودند هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شدند تا در این رویدادها شرکت کنند و در بسیاری از موارد شرایط به گونه‌ای پیش می‌رفت که آنها مجبور بودند در آن رویداد شرکت نکنند. اما پخش زنده رویداد تمامی این موارد را رفع کرده است و به افراد کمک می‌کند تنها بر انتقال داده‌ها و اطلاعات خود تمرکز داشته باشند. در ادامه به مزیت‌های پخش زنده رویداد می‌پردازیم.

هزینه پایین

اولین مسئله‌ای که در برگزاری هر رویدادی مهم است تعیین محل برای برگزاری رویداد است. اشخاصی که می‌خواهند رویدادی را برگزار کنند می‌توانند تالار و یا سالنی را اجاره کنند و از مخاطبان خود دعوت کنند در آن محل حضور داشته باشند. این کار هزینه‌بردار است و همین امر سبب می‌شود تا برگزارکنندگان هزینه‌های زیادی را برای شرکت مخاطبان در آن محل در نظر بگیرند.

مزایای پخش زنده رویداد

از طرف دیگر، فراهم‌سازی امکانات در آن فضا بسیار مهم است و باید تدابیر ویژه برای اینکار در نظر گرفته شود. اما با پخش زنده رویداد تمامی این موارد رفع می‌شوند و دیگر نیازی به اجازه سالن و فراهم‌آوری تجهیزات در آن سالن نیست.

دسترسی راحت

بسیاری از کسانی که تصمیم می‌گیرند در یک رویداد حضور پیدا کنند در آن مکان حضور ندارند. به طور مثال، تصور کنید رویداد مهمی در تهران و در برج میلاد در حال برگزاری است. مخاطبان این رویداد در تمامی نقاط کشور هستند. در نتیجه، آنها باید هزینه‌ای را اضافه بر هزینه‌ای که برای حضور در رویداد می‌پردازند کنار بگذارند و به فکر محلی برای اقامت خود باشند. اما پخش زنده رویداد این موارد را به طور کامل رفع می‌کند و به افراد کمک می‌کند از هر شهر و یا کشوری که حضور دارند در یک رویداد شرکت کنند.

تمایل بیشتر به رویدادهای اینترنتی

پس از همه‌گیری استفاده از اینترنت و مشخص شدن مزایای آن، دیگر افراد تمایل ندارد که در سمینارهای حضوری شرکت داشته باشند. زیرا این کار هزینه‌های زمانی و مالی زیادی را به آنها متحمل می‌کند و همین امر سبب می‌شود که به سمت برگزاری سیمنارهای آنلاین تمایل داشته باشند. افرادی که برای پخش زنده رویداد برنامه‌ریزی می‌کنند می‌توانند از این برگ برنده برای جذب مخاطبان خود استفاده نمایند.

تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری رویداد زنده

کسانی که می‌خواهند برای پخش زنده رویداد اقدام کنند، باید شرایط را نیز فراهم سازند. در ساده‌ترین حالت سخنران و یا مدرس می‌تواند از لپ‌تاپ خود برای برگزاری رویداد استفاده نماید. اما اینکار باعث می‌شود سطح رویداد بسیار پایین باشد و همین امر ممکن است بر مخاطبان اثر بگذارد.

کارشناسان به این موضوع اشاره می‌کنند در زمان برگزاری وبینار باید به نکات مهمی از جمله امکاناتی که برای آن در نظر می‌گیرد توجه داشته باشید (اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله نکات مهم در برگزاری وبینار را مطالعه کنید). توصیه ما این است برای پخش زنده رویداد به یک استودیوه حرفه‌ای بروید و امکاناتی که در آنجا وجود دارد برای افزایش کیفیت وبینار خود استفاده نمایید.

دوربین

اولین و پایه‌ای ترین تجهیزاتی که برای پخش زنده رویداد ضروری است وجود یک دوربین با کیفیت است. معمولا دوربین‎هایی از برندهای  Sony، Canon و Nikonمی‌توانند تصاویر با کیفیتی را ضبط کنند و این امر باعث می‌شود سطح کیفی رویداد افزایش پیدا کند. یکی از مهمترین مواردی که می‌تواند تاثیر مثبتی بر مخاطبان داشته باشد مشاهده تصاویر باکیفیت از رویداد است.

نورپردازی

شاید بتوان گفت مهمترین مسئله‌ای که در پخش زنده رویداد با آن روبه‌رو هستیم مسئله نورپردازی است. اگر شما از باکیفیت ترین دوربین استفاده نمایید، اما نورپردازی مناسب نباشد، هرگز نمی‌توانید به نتیجه دلخواه برسید.

تجهیزات مورد نیاز برای برگزاری رویداد زنده

تجهیزات نور پردازی باید به گونه‌ای تنظیم شود که محیط را بیش از حد پرنور و یا کم نور نشان ندهد. همچنین، نورپردازی باید با توجه به مدل چهره مدرس و سخنران صورت گیرد. این موارد بسیار مهم هستند و باعث می‌شوند تا وبینار و یا رویداد در بهترین شرایط برگزار شود.

تجهیزات صدابرداری

یکی دیگر از مواردی که در پخش زنده رویداد بسیار مهم است تجهیزات صدابرداری است. برای بسیاری از ما این مشکل پیش آمده است که در یک وبینار و یا رویداد زنده حضور داشته باشیم اما نتوانیم صدا را با کیفیت بالایی دریافت کنیم. این امر سبب می‌شود تا روند وبینار به طور کلی مختل شود و مخاطبان نمی‌توانند ارتباط مناسبی با مدرس داشته باشند. به همین دلیل، توصیه می‌شود به این مسئله توجه ویژه‌ای شود.

تاثیر پخش رویداد بر فروش

تمامی کسانی که کالا و یا خدماتی را به مخاطبانشان عرضه می‌دهند هدفشان از برگزاری رویدادهای آنلاین افزایش فروش است. به طور مثال، تصور کنید شما یک مدرس زبان هستید و دوره‌های آنلاین را به فروش می‌رسانید. اکنون می‌خواهید یک رویداد زنده داشته باشید و بی‌شک این سوال برایتان پیش می‌آید آیا این رویداد برای من مزایایی را دارد.

بهتر است بدانید اگر رویدادهای زنده به خوبی مدیریت شوند مزایای زیادی را برای مدرسان به همراه دارند که مهمترین آنها افزایش فروش است. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم چرا رویدادهای آنلاین فروش را بالا می‌برند.

افزایش تعامل

اگر شما دارای دوره‌های آموزشی هستید باید بدانید بخش بزرگی از اثربخشی که همان تعامل با کاربران و مخاطبان است را از دست داده‌اید. اما نگران نباشید. رویدادهای زنده می‌توانند به برقراری تعامل شما با کاربرانتان کمک کنند و همین امر باعث می‌شود تا دوره‌های شما بیشتر فروش رود.

پرسش و پاسخ

یکی دیگر از مزایایی که شما می‌توانید با برگزاری رویداد زنده بدست بیاورید پرسش و پاسخ است. به طور مثال، شما یک دوره ویدیویی دیجیتال مارکتینگ تولید کرده‌اید و آنها را به فروش رسانده‌اید (اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید می‌توانید مقاله راهنمای تولید محتوای ویدیویی و نکات مهم آن را مطالعه کنید). اکنون ممکن است مخاطبان شما سوالاتی داشته باشند و یا بخواهند در مورد این دوره با شما صحبت کنند. برگزاری جلسه پرسش و پاسخ بهترین روش برای پوشش پرسش‌های مخاطبان است. از طرف دیگر، با توجه به این موضوع که آنها می‌توانند مدرس را به صورت لایو ببینند حس بهتری خواهند داشت.

دریافت نظرات و انتقادات

آیا شما از مدرسانی هستید که فقط می‌خواهید دوره‌های آموزشی داشته باشید و یا هدف شما از تولید دوره‌های آموزشی ارتقا سطح کیفی آنهاست! اگر در دسته دوم قرار دارید هیچ چیز بهتر است پخش زنده رویداد نمی‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.

دریافت نظرات و انتقادات

در واقع، زمانی که به صورت آنلاین و در یک شرایط مناسب با مخاطبان دوره‌های آموزشی خود صحبت می‌کنید می‌توانید به نقاط ضعف و قوت کار خود پی ببرید و در مراحل دیگر تولید محتوا آن نکات را پیاده‌سازی کنید. این امر شما را در مسیر رسیدن به موفقیت‌های بزرگ قرار می‌دهد.

تعداد رویدادهای زنده در طول یکسال

یکی از سوالات پرتکراری که همواره پرسیده می‌شود در این باره است که هر چند وقت یکبار باید برای برگزاری رویدادهای زنده اقدام کنیم. بهتر است بدانید پاسخ دقیق و مشخصی به این سوال وجود ندارد و شرایط مدرس و یا سخنران است که زمان برگزاری رویدادها را مشخص می‌نماید. اما توصیه می‌شود تمامی مدرسان و سخنرانان حداقل دو بار در سال رویداد زنده داشته باشند. اگر قرار است دوره جدیدی به بازار عرضه شود، بهتر است قبل و بعد از عرضه رویداد زنده برگزار کنند.

استودیو ایده‌پردازان در کنار شما برای پخش زنده رویداد!

استودیو ایده‌پردازان یکی از بهترین شرکت‌هایی است که در زمینه پخش رویدادها و وبینارها فعالیت دارد. این شرکت تا به حال با مدرسان بزرگ زیادی همکاری داشته است و تلاش کرده است تا با ارائه خدمات ویژه سطح کیفی وبینارها و رویدادها را به میزان زیادی افزایش دهد. یکی از مواردی که باعث شده است عملکرد استودیو ایده‌پردازان در مقایسه با رقبای خود متفاوت باشد وجود تیم حرفه‌ای و متخصص در این مرکز است. افرادی که در این مرکز حضور دارند به شما کمک می‌کنند تا وبینار خود را با بهترین راهکارها برگزار کنید و این امر باعث افزایش تعامل کاربران با شما می‌شود.

سخن پایانی

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد پخش زنده رویداد در اختیارشما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید پخش رویداد به صورت زنده سبب می‌شود تا هزینه‌ها کاهش پیدا کند و دسترسی مخاطبان به آن بیشتر خواهد بود. مدرسان و سخنرانان باید به برگزاری رویدادها توجه داشته باشند. زیرا این امر می‌تواند به افزایش تعامل مخاطبان کمک کند و همچنین نقاط ضعف و قوت ویدیوهای آموزشی مشخص می‌گردد. امروزه، برگزاری رویدادهای آنلاین و وبینارها در سراسر دنیا مورد توجه قرار دارد و می‌تواند به موفقیت افراد کمک زیادی کند.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.