mms logo

پیش نیاز های برگزاری وبینار

پیش نیاز های برگزاری وبینار

برگزاری وبینار یکی از کارهایی است که می‌تواند به رشد برندها کمک کند و آنها را در مسیر پیشرفت قرار داد. امروزه، ورود اینترنت به زندگی انسان‌ها باعث شده است تا آنها بتوانند تغییرات زیادی را در مدل کاری و حرفه‌ای خود به وجود بیاورند و با کاربران و یا مشتریان خود تعاملات بهتری را برقرار سازند. یکی از روش‌های ارتباطی که این روزها مورد توجه قرار گرفته است برگزاری وبینارهاست. اما اگر می‌خواهید وبینار موفقی را برگزار نمایید، باید به پیش نیاز های برگزاری وبینار توجه داشته باشید. در ادامه تلاش می‌کنیم شما را با این پیش‌نیازها آشنا سازیم و دید شما را نسبت به این مسئله باز نمایید.

وبینار تعاملی و یا غیر تعاملی؟!

قبل از آنکه به معرفی پیش نیاز های برگزاری وبینار بپردازیم، بهتر است به این موضوع توجه داشته باشیم که وبینار برگزارشده قرار است به صورت تعاملی برگزار شود و یا غیر تعاملی! وبینارهای تعاملی به وبینارهایی گفته می‌شود که فرد برگزارکننده و کاربر می‌توانند با یکدیگر در طول برگزاری رویداد در تعامل باشند، اما وبینار غیرتعاملی به رویدادی گفته می‌شود که کاربر تنها می‌تواند وبینار را مشاهده کند، اما تعاملی در طول وبینار برگزار نمی‌گردد. هر دو وبینار مزایا و معایب خود را دارند، با وجود این، وبینارهای تعاملی ارزش بیشتری دارند و تاثیر بیشتری بر مخاطبان می‌گذارند. با توجه به این امر توصیه می‌شود برگزارکنندگان به اجرای وبینارهای تعاملی توجه داشته باشند.

پیش نیاز های برگزاری وبینار برای برگزارکنندگان

اگر شما به عنوان یک برگزارکننده می‌خواهید وبیناری را اجرا کنید، باید قبل از هر چیز به پیش نیاز های برگزاری وبینار توجه داشته باشید. توجه به این موارد سبب می‌شود شما یک رویداد خاص و منحصربه‌فردی را پیش ببرید و این مسئله به طور مستقیم بر موفقیت و شناخته شدن برند شما اثر می‌گذارد. به این موضوع توجه داشته باشید، در یک وبینار قرار است افراد زیادی با شما ارتباط برقرار کنند. هر چقدر این کار را حرفه‌ای‌تر انجام دهید، به همان اندازه به موفقیت‌های بیشتری می‌رسید.

دوربین‌های حرفه‌ای

بهتر است اکنون به این سوال پاسخ دهید کاربران در طول یک وبینار چگونه با شما ارتباط برقرار می‌کنند؟! پاسخ به این سوال مشخص است، آنها تصویر شما را مشاهده می‌کنند و صدای شما را می‌شنوند! در نتیجه، هر چقدر تصویر شما حرفه‌ای‌تر نمایش داده شود به همان اندازه ارتباطات قوی‌تری خواهید داشت.

پیش نیاز های برگزاری وبینار برای برگزارکنندگان

اگر شما وبینار را در خانه و محل کار برگزار کنید، تنها می‌توانید از دوربین‌ وب‌کم لپ‌تاپ یا سیستم خود استفاده نمایید. اما اگر با شرکت‌های معتبر برگزارکننده وبینار در تماس باشید، دوربین‌های حرفه‌ای به کار برده می‌شوند و تصویر شما با استفاده از اصول و افکت‌های فیلمبرداری نمایش داده می‌شود و همین امر بر تعامل کاربران با شما اثر می‌گذارد.

نمایش preview به برگزارکننده

بسیاری از برگزارکنندگان به این موضوع اشاره می‌کنند در طول برگزاری وبینار نمی‌توانند تصاویر خود را مشاهده کنند و در پایان از خروجی کار رضایت ندارند. بهتر است بدانید یکی از پیش نیاز های برگزاری وبینار برای کسانی که به دنبال کارهای حرفه‌ای هستند نمایش preview به برگزارکننده است. شرکت‌های حرفه‌ای این امکانات را برای افراد به وجود می‌آورند و به آنها کمک می‌نمایند در زمان برگزاری وبینار بر تمامی شرایط تسلط داشته باشند. این مسئله استرس و نگرانی افراد را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود آنها تنها بر کار خود تمرکز داشته باشند.

صداگذاری حرفه‌ای

یکی دیگر از پیش نیاز های برگزاری وبینار صداگذاری حرفه‌ای است. بهتر است بدانید صداگذاری نقش بسیار مهمی در موفقیت شما دارد و اگر صداگذاری به درستی انجام نشود، کاربران هرگز با وبینار شما ارتباط برقرار نمی‌کنند.  زمانیکه وبینار خود را به صورت حرفه‌ای برگزار می‌کنید و کار برگزاری وبینار را به شرکت‌های حرفه‌ای می‌سپارید می‌توانید از خدمات صداگذاری حرفه‌ای بهره‌مند شوید. این مسئله باعث می‌شود کاربران صدای شما را به بهترین شکل دریافت کنند و این مسئله می‌تواند برند شما را به یک برند مهم و برجسته تبدیل کند.

اینترنت پرسرعت

از جمله مواردی که به عنوان پیش نیاز های برگزاری وبینار در نظر گرفته می‌شوند اینترنت پرسرعت است. برگزاری وبینار به طور کامل به اینترنت بستگی دارد و اگر اینترنت قطع شود و یا شرایط مناسبی نداشته باشد، بی‌شک بر نظر کاربران نسبت به برگزاری آن وبینار اثر می‌گذارد. اگر کار خود را به شرکت‌های معتبر برگزارکننده وبینار می‌سپارید دیگر نباید در این باره نگران باشد. بلکه آنها موظف هستند این مسئله را به عنوان پیش نیاز های برگزاری وبینار مد نظر قرار دهند. برای اینکار آنها دست‌کم به سه اینترنت متصل هستند و از قبل سرعت و ویژگی‌های آن را بررسی کرده‌اند. در این صورت، وبینار بدون هیچ‌گونه مشکلی برگزار می‌گردد و این مسئله می‌تواند باعث رشد کسب‎وکارها شود.

نورپردازی

اگر بخواهیم در مورد پیش نیاز های برگزاری وبینار صحبت کنیم باید مسئله نورپردازی را مدنظر قرار دهیم. نورپردازی مناسب باعث می‌شود کاربران دید مناسبی داشته باشند و این امر بر تاثیرپذیری وبینار اثر می‌گذارد. بهتر است بدانید شما اگر اثربخش‌ترین مطالب آموزشی را داشته باشید، اما از المان‌های مناسب مانند تصویر، صدا و نور برای انتقال آنها استفاده نکنید، این مطالب هرگز به دل و جان شنوندگان و مخاطبانتان نفوذ نمی‌کنند.

پیش نیاز های برگزاری وبینار

به همین دلیل، توصیه می‌شود برگزاری وبینار را همیشه به بهترین تیم برگزاری رویداد و وبینار بسپارید و از آنها بخواهید شرایط را به گونه‌ای برای شما تنظیم کنند که اثرگذارترین وبینار را پیش ببرید. باید بدانید نورپردازی مناسب باعث می‌شود تصاویر به خوبی به ببیننده انتقال پیدا کنند و همین امر می‌تواند سبب شود مطالب مدت زمان بیشتری در ذهن مخاطب باقی بمانند. ذهن انسان بسیار حساس است و نسبت به کوچکترین المان‌ها واکنش نشان می‌دهد.

پیش نیاز های برگزاری وبینار برای کاربران

بهتر است بدانید همانطور که برگزارکنندگان باید به پیش نیاز های برگزای وبینار توجه داشته باشند، کاربرانی که می‌خواهند در وبینار حضور داشته باشند نیز باید از قبل پیش‌نیازهای مناسب را تهیه کرده باشند. این مسئله باعث می‌شود آنها بهترین نتیجه را از برگزاری وبینار بدست بیاورند و دیگر درگیر موارد جانبی نمی‌شوند. هدف اصلی از حضور در یک وبینار افزایش دانش و آگاهی است. در نتیجه، شرایط باید به گونه‌ای تنظیم شود که تمامی افراد بتوانند به این هدف دست پیدا کنند. در ادامه به معرفی پیش نیاز های برگزاری وبینار برای کاربران می‌پردازیم.

لپ‌تاپ با کیفیت

یکی از مهمترین پیش نیاز های برگزاری وبینار برای کاربران دسترسی به یک لپ‌تاپ و یا سیستم باکیفیت است. بهتر است بدانید هرچقدر ویژگی‌های لپ‌تاپ پیشرفته‌تر باشد و نسخه آن بالاتر باشد، به همان اندازه کاربر بهتر می‌تواند با وبینار ارتباط برقرار کند. مسئله دیگر این است که لپ‌تاپ  وب‌کم باکیفیتی داشته باشد و این امر در وبینارهای تعاملی بسیار مهم است.

زیرا گاهی کاربران می‌خواهند به وبینار بپیوندند و اگر دوربین لپ‌تاپ آنها کیفیت مناسب را نداشته باشد باعث می‌شود تصویر آنها تار و غیرشفاف باشد. در کنار این موارد، وجود یک هدست مجهز به میکروفن در وبینارهای تعاملی ضروری است و می‌تواند به ارتباط بیشتر کاربران با وبینار کمک کند. توصیه می‌شود تمامی کسانی که می‌خواهند به عنوان کاربر در وبینار حضور داشته باشند به این پیش نیاز های برگزاری وبینار توجه کنند.

اینترنت قابل‌قبول

بی‌شک، کسانی که از خانه و یا محل کار خود به وبینار جوین می‌شوند، نمی‌توانند به دو و یا سه اپراتور اینترنت دسترسی داشته باشند تا بتوانند در صورت کاهش اینترنت یک اپراتور بر روی اپراتور دیگر کانتکت شوند. بدین منظور توصیه می‌شود افراد از قبل سرعت اینترنتی را که می‌خواهند بر روی آن به وبینار بپیونند مد نظر داشته باشند. برای اینکار آنها می‌توانند با شرکتی که خدمات اینترنت را ارائه می‌دهد تماس بگیرند و از آنها جویا شوند آیا در تاریخ مقرر شده اختلالی در اینترنت رخ می‌دهد یا خیر! با توجه به این امر می‌توانید از شرایط اینترنت خود مطمئن شوید و در صورت نیاز اپراتور خود را در آن روز تغییر دهید.

مزایای برگزاری وبینار

ممکن است اکنون که در حال مطالعه پیش نیاز های برگزاری وبینار هستید، این سوال برایتان پیش بیاید فواید برگزاری وبینار چیست! بهتر است بدانید برگزاری وبینار مزایای بسیار زیادی دارد که به شرح زیر هستند:

  • تعامل بیشتر با کاربران: برندهایی که اقدام به برگزاری وبینار می‌کنند می‌توانند تعاملات بسیار گسترده‌ای با کاربران داشته باشند. در واقع، وبینار می‌تواند به کسب‌وکار و برند شما روح تازه‌ای ببخشد. به ویژه اگر شما وارد حوزه آموزشی شده‌اید، بهتر است با برگزاری وبینار به دانشجویان خود اجازه دهید ارتباطاتشان را با شما تقویت نمایند.
  • افزایش اعتماد: یکی دیگر از مزایای برگزاری وبینار افزایش اعتماد کاربران است. این امر باعث می‌شود کاربران احساس کنند با یک برند معتبر سروکار دارند و این مسئله به تقویت برند کمک می‌نماید.

در نتیجه، برندهایی که می‌خواهند در میان کاربران خود به جایگاه بالایی دست پیدا کنند باید به این موضوع توجه داشته باشند.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم در مورد پیش نیاز های برگزاری وبینار صحبت کنیم. همانطور که متوجه شده‌اید پیش نیاز های برگزاری وبینار برای برگزارکنندگان شامل فیلم‌برداری و صدابرداری حرفه‌ای، نورپردازی و اینترنت پرسرعت می‌شود. هر چقدر یک وبینار بهتر برگزار گردد، به همان اندزه به رشد آن برند کمک می‌کند. با توجه به این موضوع که برگزاری وبینار یک کار کاملا تخصصی است، توصیه می‌شود این کار را به شرکت‌های معتبر بسپارید. استودیو ایده‌پردازان یکی از معتبرترین مراکزی است که تجربه زیادی در این زمینه دارد و به درخشش برند شما کمک می‌کند.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.