mms logo

نحوه عکاسی از رویدادها

نحوه عکاسی از رویدادها

عکاسی از رویدادها یکی از مهمترین مواردی است که تمامی افراد باید برنامه ویژه و مشخصی برای آن داشته باشند. به طور مثال، تصور کنید شما در حال برگزاری یک کنفرانس بسیار بزرگ هستید و توانسته‌اید مخاطبان زیادی را به سمت خود بکشانید. اگر از این رویداد عکس‌های مناسب تهیه نشود، تاریخچه کاری شما از بین می‌رود و هرگز در جایی ثبت نمی‌گردد. با توجه به این موضوع کسانی که به عکاسی از رویدادها توجه دارند، می‌توانند برای همیشه خود را در دل تاریخ ثبت کنند و این مسئله بسیار ارزشمند است. در ادامه به مواردی می‌پردازیم که باید قبل از عکاسی به آنها توجه داشته باشید.

با چه چیزی عکاسی می‌کنید؟

اگر می‌خواهید عکاسی از رویدادها را به بهترین شکل پیش ببرید، بی‌شک به یک دوربین حرفه‌ای نیاز دارید. هر چقدر دوربین شما حرفه‌ای‌تر باشد به همان اندازه عکس‌های طبیعی‌تری را تولید می‌کنید. اما اگر نمی‌توانید یک دوربین حرفه‌ای داشته باشید می‌توانید با گوشی آیفون عکس‌های مناسبی را تهیه کنید. بهتر است بدانید چیزی که در اینجا اهمیت دارد ثبت رویداد است و شما هرگز نباید آن را از دست بدهید. در عکاسی با دوربین و یا گوشی آیفون باید به موارد مهمی توجه داشته باشید تا عکس به بهترین شکل تهیه شود.

نورپردازی مناسب

یکی از مهمترین مواردی که در عکاسی از رویدادها باید به آن توجه داشته باشید نور مناسب است. زمانیکه نور اتاق کنفرانس خاموش است و یا نور کمی دارد، ممکن است عکس‌های شما تار و بی‌کیفیت بشوند. بنابراین، عکس‌ها را زمانی بگیرید که چراغ‌ها روشن شده‌اند و نور کافی در محیط وجود دارد.

عکاسی از رویدادها

اگر شرایطی برای شما وجود دارد که از سیستم نورپردازی استفاده کنید، هرگز این مسئله را نادیده نگیرید و اتاق کنفرانس را با امکانات نورپردازی پوشش دهید. این مسئله می‌تواند تصاویر شگفت‌آوری را برای شما ثبت کند که از نگاه کردن به آن لذت خواهید برد.

استفاه از لنز فوتو

زمانی که می‌خواهید عکاسی از رویدادها را انجام دهید، باید از لنز مناسب استفاده کنید. یکی از لنزهایی که هم گوشی‌های آیفون به آن مجهز هستند و هم شما می‌توانید بر روی دوربین حرفه‌ای خود سوار کنید لنز فوتو است. لنز فوتو می‌تواند برای ثبت جزئیات و نماهای نزدیک از بلندگوها، نوازندگان و افراد خاص مورد استفاده قرار گیرد. این عکس‌ها می‌توانند بسیار به یادماندنی باشند و زمانیکه به آنها نگاه می‌کنید تمامی جزییات را به خوبی مشاهده می‌نمایید. البته باید توجه داشت که لنز فوتو برای ثبت جزییات مناسب است و شما برای عکاسی از رویدادها به لنزهای دیگری نیز نیاز دارید.

لنز زاویه باز در عکاسی از رویدادها

یکی دیگر از لنزهایی که می‌توانید در عکاسی از رویدادها استفاده کنید لنز زاویه باز است. لنز زاویه باز یک لنز معمولی است که با استفاده از آن می‌توان عکس‌های نرمال و عادی را تهیه کرد. به طور مثال، اگر شما می‌خواهید یک عکس کلی از کسانی داشته باشید که در کنفراس شرکت کرده‌اند و یا می‌خواهید فضای کلی کنفرانس را نشان دهید می‌توانید از این لنز استفاده کنید. تمامی گوشی‌های آیفون به این لنز مجهز هستند و شما می‌توانید با استفاده از آنها عکس‌های ماندگاری را خلق کنید.

لنز واید و یا عریض

از جمله لنزهایی که در عکاسی از رویدادها مورد استفاده قرار می‌گیرد لنز واید و یا عریض است. این لنز برای عکس‌های دسته‌جمعی و قرار دادن بخش زیادی از جزییات در عکس مناسب است. به طور مثال، تصور کنید تمامی افرادی که در تیم شما در آن رویداد حضور داشته‌اند می‌خواهند یک عکس کلی داشته باشند. در این صورت، می‌توان با استفاده از لنز واید عکس مناسبی را تهیه کرد و برای همیشه در آرشیو نگه داشت. البته باید بدانید گوشی‌های آیفون نیز مجهز به لنز واید یا عریض هستند.

داستان‌سرایی در تصاویر

وقتی می‌خواهید عکاسی از رویدادها را انجام دهید نباید تنها چند عکس بی‌هدف تولید کنید. بهتر است قبل از آنکه عکاسی را شروع کنید به این موضوع فکر کنید این رویداد به چه هدفی برگزار شده است؟! به طور مثال تصور کنید شما توانسته‌اید بزرگترین کنفرانس انگیزشی را در ایران برگزار نمایید. در نتیجه، این مسئله باید در عکس‌ها و تصاویر گنجانده شود. برای اینکه بتوانید مفهوم بزرگترین را بازنمایی کنید به چه المان‌هایی در تصویر نیاز دارید؟ برای اینکه بتوانید نشان دهید این کنفرانس انگیزشی است به چه مواردی نیاز دارید؟ تمامی این موارد باعث می‌شوند تصاویر مناسبی را خلق کنید (اگر می‌خواهید با این فضا بیشتر آشنا شوید می‌توانید مقاله بهترین تیم برگزاری سمینار را مطالعه کنید).

استفاده از سه پایه

یکی از مواردی که توصیه می‌شود در زمان عکاسی از رویدادها با موبایل و دوربین مد نظر قرار دهید استفاده از سه پایه است. زمانیکه دوربین را در دست خود قرار می‌دهید ممکن است لرزش دست سبب شود عکس تار بیافتد. اما زمانیکه دوربین بر روی سه پایه قرار دارد عکاس تسلط کاملی به سوژه دارد و در نتیجه می‌تواند تصاویر را با بالاترین کیفیت تولید کند.

نزدیک بودن به صحنه

مسئله دیگری که در زمان عکاسی از رویدادها به شما کمک می‌کند تصاویر زیبایی را ثبت کنید نزدیک بودن به صحنه است. اگر شما از صحنه دور باشید هرگز نمی‌توانید المان‌هایی را که مد نظرتان است به خوبی در عکس نشان دهید. حفظ فاصله استاندارد از جمله مواردی است که باید قبل از هر کاری مورد توجه باشند. همچنین، به این موضوع توجه داشته باشید شما نباید در فاصله بسیار نزدیک از سوژه باشید.

عکاسی از رویدادها

بلکه باید تلاش کنید توازن را حفظ کنید تا بتوانید عکسی خاص و منحصربه‌فرد خلق کنید. رمز موفقیت شما در عکاسی از رویدادها در همین مسائل نهفته است.

حضور انسان‌ها، موضوعی مهم در عکاسی از رویدادها

انسان‌ها می‌توانند به تصاویر شما روح ببخشند. این مسئله زمانی که در حال عکاسی از رویدادها هستید بسیار مهم است. شما یک کنفرانس را به چه دلیلی برگزار کرده‌اید؟! بی‌شک، هدف شما انتقال برخی از مفاهیم و اطلاعات به خوانندگان هدف بوده است. به همین دلیل، باید به استفاده از انسان‌ها در تصاویر خود توجه داشته باشید و حرکات خاص انسانی را در لابه‌لای عکس‌ها به کار ببرید. در نتیجه، می‌توانید تصاویری زیبا داشته باشید که تنها منحصر به خودتان است و با تصاویر آرشیو موجود در فضای اینترنت متفاوت است.

خلاقیت

خلاقیت چیزی است که در انجام تمامی کارها باید به کار برده شود. کارهایی که خلاقیت ندارند هرگز مورد توجه کاربران قرار نمی‌گیرند. این مسئله در عکاسی بسیار مهم است. بهتر است بدانید منظور از خلاقیت تنها به کار بردن المان خاصی در عکس نیست. بلکه شما باید بهترین لحظه‌ها را انتخاب کنید و از زاویه مناسب از آنها عکس بگیرید. کار شما باید با کار دیگران تفاوت داشته باشد و این تفاوت دقیقا در خلاقیتی است که شما به کار می‌برد. اگر می‌خواهید بهترین عکس را از رویداد خود ثبت کنید و آن را برای همیشه در آرشیو خود نگه دارید بهتر است این مسئله را مد نظر قرار دهید.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات مناسبی را در مورد عکاسی از رویدادها در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید شما باید از کنفرانس‌ها و رویدادهایی که برگزار می‌کنید عکس تهیه کنید و سپس آنها را در آرشیو خود نگه دارید. برای عکاسی می‌توانید از گوشی موبایل و یا دوربین استفاده نمایید. برای عکاسی باید به نکات مهمی از جمله استفاده از لنز مناسب، خلاقیت، وجود انسان‌ها در تصاویر توجه داشته باشید. استودیو ایده‌پردازان یکی از مراکزی است که به صورت حرفه‌ای در زمینه تولید محتوا آموزشی و پوشش کنفرانس‌ها و وبینارها فعالیت دارد و به افراد کمک می‌کند بهترین رویدادها را برگزاری نمایند.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.