mms logo

ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل

ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل

زمانی که صحبت از ساخت تیزر تبلیغاتی می‌شود، تمامی افراد تصور می‌کنند که باید تجهیزات بسیار زیادی داشته باشند تا بتوانند یک ویدیو ساده بسازند (اگر به این مطلب علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله چگونه تیزر تبلیغاتی بسازیم؟ را مطالعه کنید). اما باید بدانید شما با داشتن یک موبایل مناسب نیز می‌توانید تیزر مورد علاقه خود را بسازید. ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی یکی از اموری است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. بهتر است بدانید شما برای ساخت تیزر به تجهیزات زیاد نیازی ندارید، بلکه چیزی که شما نیاز دارید ایده و خلاقیت است.

نکات مهم در ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل

برای ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل شما باید به موارد متعددی توجه داشته باشید. این موارد به شما کمک می‌کنند تیزر خود را به خوبی بسازید و در نتیجه می‌توانید از آن به اهداف خود برسید. برخی از افراد در این باره سوال می‌پرسند آیا ساخت تیزر با موبایل می‌تواند منجر به یک کار حرفه‌ای شود؟! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است، اما اگر شما برخی از امور را مد نظر داشته باشید. در ادامه تلاش می‌کنیم نکاتی را که به شما کمک می‌کند تیزر حرفه‌ای خود را بسازید با شما در میان بگذاریم.

موبایل شما چیست؟

اولین و شاید بتوان گفت مهمترین مسئله‌ای که در ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل باید به آن توجه داشته باشید نوع موبایل است. موبایل شما باید دوربین بسیار قوی و با کیفیتی داشته باشد. معمولا، توصیه می‌شود برای ساخت فیلم با موبایل از گوشی آیفون استفاده کنید. دوربین آیفون بسیار با کیفیت است و باعث می‌شود مانند یک فیلمبردار حرفه‌ای فیلم‌ها و تصاویر با کیفیتی را تهیه کنید. بنابراین، تا زمانی که گوشی مناسب ندارید، نمی‌توانید تیزر تبلیغاتی با کیفیت بسازید.

کادربندی مناسب

کادربندی موضوعی است که می‌تواند به تیزر شما جهت بدهد. اگر کادرهای نامشخص و ناموزون استفاده کنید، بی‌شک در مسیر ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل با شکست روبه‌رو می‌شوید. برای اینکه با اصول کادربندی آشنا شوید، می‌توانید از فیلم‌ها و آموزش‌های مناسب استفاده نمایید. شما با استفاده از روش‌های مختلفی می‌توانید کادربندی داشته باشید. گاهی می‌توانید سوژه خود را در وسط تصویر قرار دهید. گاهی می‌توانید سوژه را در گوشه تصویر قرار دهید. هر یک از این روش‌ها باید با هدف خاصی صورت گیرند و شما نمی‌توانید به صورت تصادفی و بی‌هدف از آنها استفاده نمایید.

ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل

نورپردازی

در کنار مواردی که در بالا در مورد ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل به آنها اشاره کردیم موضوع بسیار مهمی قرار دارد که اگر آنها را نادیده بگیرید به زودی با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوید. نورپردازی مهمترین اصلی است که به تیزر شما عمق و روح می‌بخشد. تیزر باید به گونه‌ای باشد که بیننده هرگز احساس نکند که در حال نگاه کردن به یک سکانس بی‌نور و یا تیره است. ابزارهای مختلفی برای نورپردازی وجود دارند و شما می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید لوکیشن را به گونه‌ای انتخاب کنید که نور مناسب وجود داشته باشد و در نتیجه شما بتوانید کار خود را به خوبی پیش ببرید.

توجه به تناسب در تیزر

از جمله مواردی که در ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل اهمیت زیادی دارد توجه به تناسب در فیلم است. شما نباید فیلم خود را به گونه‌ای بسازید که وزن تصویر در یک طرف بیشتر از طرف دیگر شود. شاید اکنون این سوال برایتان مطرح گردد که این حرف به چه معناست. باید بدانید برخی از افراد به اشتباه در یک بخش از تصویر المان‌های زیادی را قرار می‌دهند و بخش دیگر تصویر خالی است. این مسئله باعث می‌شود وزن تصویر در یک بخش بیشتر از بخش دیگر شود و در نتیجه تعادل بهم می‌ریزد.

استفاده از هولدر برای جلوگیری از لرزش دست

برای همه ما پیش آمده است که در زمان فیلمبرداری با موبایل بگوییم دستمان لرزیده است و نتوانسته‌ایم به خوبی فیلم بگیریم. باید بدانید این لرزش در تیزر تبلیغاتی یک مورد منفی است و از حرفه‌ای بودن فیلم شما می‌کاهد. به همین دلیل، برای اینکه بتوانید ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل را به خوبی پیش ببرید باید در زمان فیلمبرداری از هولدر استفاده کنید. هولدر باعث می‌شود که موبایل ثابت بماند و در نتیجه هر گونه لرزش در فیلم از بین می‌رود. در انتخاب هولدر باید دقت داشته باشید و آن را بسیار هوشمندانه انتخاب نمایید تا بتوانید بهترین تیزر تبلیغاتی را بسازید.

موارد دیگری در ساخت تیزر با موبایل

برای اینکه بتوانید از ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل به نتیجه مورد نظر برسید، هنوز موارد مهم دیگری وجود دارند که باید مد نظر قرار بدهید. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم خلاقیت مسئله مهمی است که باید مد نظر داشته باشید. در کنار خلاقیت باید به موضوعاتی مانند داستان تیزر توجه کنید. داستان تیزر شما چیست؟ آیا می‌خواهید تفاوت کار خود را با دیگران نشان دهید؟ آیا می‌خواهید خدماتتان را مشخص کنید؟ آیا می‌خواهید یک تیزر برای فروش دوره‌های آموزشی خود تهیه کنید؟ تمامی این موارد می‌توانند به عنوان داستان فیلم در نظر گرفته شوند. موارد دیگری که به شما کمک می‌کنند تیزر تبلیغاتی خود را به خوبی پیش ببرید به شرح زیر هستند:

  • انتخاب موزیک مناسب: برای ساخت تیزر نمایشگاهی با موبایل به انتخاب موزیک توجه زیادی داشته باشید (اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید، می‌توانید مقاله نکات مهم و نحوه انتخاب موزیک برای تیزر تبلیغاتی را مطالعه کنید).
  • زمان‌بندی: توجه به زمان‌بندی یکی از اموری است که باید در ساخت تیزر مد نظر باشد. تیزر نباید خیلی طولانی و یا خیلی کوتاه باشد.
  • شروع و پایان مناسب: تیزر باید به گونه‌ای ساخته شود که بیننده شروع و پایان مناسبی را در آن احساس کند.

استودیو ایده پردازان، در کنار شما برای تولید محتوا ویدیویی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد ساخت تیزر تبلیغاتی با موبایل در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید برای ساخت تیزر با موبایل باید به موارد متعددی توجه داشته باشید. استودیو ایده پردازان یکی از بزرگترین مراکزی است که تولید محتوا ویدیویی را با بالاترین کیفیت و قیمت بسیار مناسب برای شما انجام می‌دهد. این مرکز تا به حال با برندهای بزرگی همکاری داشته است. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.