mms logo

تولید دوره آموزشی میکاپ

تولید دوره آموزشی میکاپ

امروزه، میک‌آپ و آرایش کردن به یکی از کارهای پرطرفدار تبدیل شده است و هر زمان که ویدیویی از مدل آرایش کردن منتشر می‌گردد افراد زیادی جذب آن می‌شوند و آن را تماشا می‌نمایند. به همین دلیل، کسانی که در این زمینه تخصص دارند می‌توانند با تولید دوره آموزشی میکاپ به موفقیت هر چه بیشتر خود در این زمینه کمک نمایند. اگر این دوره‌ها به روشی هدفمند فیلمبرداری شوند نه تنها آورده مالی برای شما در پی دارند بلکه می‌توانند برند شما را به یک برند برجسته و شناخته‌شده تبدیل کنند. اما باید بدانید تولید دوره آموزشی میکاپ زمانی با موفقیت روبه‌رو می‌شود که از قبل به برخی از نکات توجه داشته باشیم.

تصویربرداری مناسب

کسانی که می‌خواهند پس از تولید دوره آموزشی میکاپ این دوره‌ها را از شما خریداری نمایند نیازمند مشاهده تصاویر و فیلم‌های هدفمند هستند. به طور مثال، تصور کنید شما در حال آموزش سایه در زمان میک‌آپ هستید، اما دوربین از صورت فردی که میک‌آپ می‌شود دور است و کاربر به خوبی نمی‌تواند نحوه اجرا سایه را مشاده نماید. این مسئله باعث افزایش نارضایتی می‌شود و بر میزان درآمد شما اثر می‌گذارد. به همی دلیل اگر به دنبال تولید دوره آموزشی میکاپ هستید، باید به این مسئله توجه داشته باشید.

انتخاب لوکیشن مناسب برای تولدی دوره آموزشی میکاپ

از جمله مواردی که می‌تواند در تولید دوره آموزشی میکاپ بسیار مهم باشد و به دیده شدن هر چه بیشتر محتوا کمک نماید انتخاب لوکیشن مناسب است. ممکن است اولین جایی که برای ساخت دوره آموزشی میکاپ به ذهن شما خطور کند سالن آرایشگاه باشد. اما باید بدانید آرایشگاه تنها محیطی نیست که شما می‌توانید دوره آموزشی خود را ضبط کنید. یک اتاق خالی با دیواری به رنگ صورتی کمرنگ همراه با یک صندلی که مدل بر روی آن دراز کشیده است و مدرس می‌تواند فضای مینمیالی را تداعی کند.

صدابرداری ویژه

یکی از مهمترین مواردی که در زمان تولید تمامی دوره‌ها از جمله تولید دوره آموزشی میکاپ باید مد نظر قرار گیرد صدابرداری مناسب است. با توجه به این موضوع که تولید محتوای ویدیویی با هدف آموزش انجام می‌شود اگر صدا به درستی به گوش کاربر نرسد، بی‌شک کاربر نمی‌تواند با فیلم ارتباط برقرار کند.

تولید دوره آموزشی میکاپ

صدابرداری از جمله اصولی است که باید به روشی هدفمند و اصولی صورت گیرد و پخش موزیک مناسب زمانیکه مدرس در فیلم صحبت نمی‌کندبه جذابیت آن می‌افزاید. به همین دلیل، توصیه می‌شود همواره به این مسئله توجه داشته باشید.

قراردهی منظم سکانس‌ها پشت‌سرهم

از جمله مواردی که در تولید دوره آموزشی میکاپ مهم است و می‌تواند به کاربران کمک کند هر چه زودتر به اهداف خود دست پیدا کنند قراردهی درست و منظم سکانس‌هاست. همانطور که می‌دانید در طول تولید دوره سکانس‌های مختلفی برداشته می‌شوند که برخی از این سکانس‌ها در پایان کار و برخی در ابتدای کار و برخی در لابه‌لای کار گرفته می‌شوند. ممکن است ارزش و کیفیت سکانس‌های پایانی به گونه‌ای باشد که بتوان از آنها در ابتدای فیلم استفاده کرد. شخصی که تدوین فیلم‌ها را انجام می‌دهد باید با توجه به هدف مدرس سکانس‌ها را به شیوه‌ای اصولی در کنار یکدیگر قرار دهد و به جذب کاربر کمک نماید.

خلاقیت

خلاقیت مهمترین چیزی است که باعث می‌شود تولید دوره آموزشی میکاپ مورد توجه قرار گیرد. همانطور که بارها به این موضوع اشاره کرده‌ایم خلاقیت هرگز به معنای اجرای یک کار خاص و شگفت‌آور در فیلم نیست. حتی شما می‌توانید با مدل فیلمبرداری خلاقانه خلاقیت را به فیلم خود تزریق نمایید و حس خوبی داشته باشید. به طور مثال، اگر شما می‌خواهید اجرای سایه‌های مختلف را در میک‌آپ نشان دهید به خوبی می‌توانید از قدرت رنگ‌ها برای جان گرفتن دوره خود استفاده کنید. نمایش صحنه‌های مختلف از سایه‌هایی با رنگ‌های متعدد و حرکت آرام براش بر روی آنها باعث می‌شود بیننده به دنبال کردن دوره آموزشی ترغیب شود.

تعیین مدت دوره

بهتر است قبل از آنکه تولید دوره آموزشی میکاپ را آغاز کنید به این موضوع توجه داشته باشید که دوره آموزشی چقدر باید باشد. آیا می‌خواهید دوره‌های خود را در چند فیلم ۳۰ و یا ۶۰ دقیقه‌‌ای تولید کنید. آیا تنها می‌خواهید یک فیلم آموزشی ۲ و یا ۳ ساعته داشته باشید. پاسخ به این سوال می‌تواند بر مدل فیلمبرداری و زمان‌بندی آنها اثرگذار باشد.

آشنایی با پلتفرم مناسب برای تبلیغ دوره

تصور کنید کار تولید دوره آموزشی میکاپ شما به پایان رسیده است. اکنون باید برای فروش آنها اقدام کنید. شما می‌خواهید از طریق کدام پلتفرم این کار را انجام دهید؟! شاید بتوان گفت این مسئله از ساخت و تولید دوره آموزشی میکاپ مهمتر است. قبل از آنکه محتوای ویدیویی شما تولید شود، باید برنامه‌های بازاریابی و تبلیغات خود را مشخص کرده باشید و پیش از آنکه تولید دوره به اتمام برسد مخاطبان خود را در جریان بگذارید. این کار باعث می‌شود انگیزه‌ای در آنها بیدار شود و دائما دنبال اخبار باشند که پس از تولید دوره برای خرید آن اقدام نمایند.

همکاری با بهترین تیم تولید محتوا ویدیویی

اکنون دیگر می‌توانید حدس بزنید تولید دوره آموزشی میکاپ یک کار بسیار تخصصی است و بر خلاف باور عموم هر شخصی نمی‌تواند یک دوربین در دست بگیرد و ویدیو آموزشی خود را تولید نماید. اگر می‌خواهید از تولید دوره آموزشی خود به نتایج مورد نظر برسید بهتر است با بهترین تیم تولید محتوا ویدیویی همکاری داشته باشید. بهترین تیم همواره دارای ایده‌های جدید است و می‌تواند این ایده‌ها را در اختیار شما قرار دهد. از طرف دیگر، بهترین تیم تولید محتوا ویدیویی به صورت تخصصی با تولید محتوا آشنایی دارد و این امر باعث می‌شود کار شما به صورت حرفه‌ای پیگیری شود.

چگونه فروش دوره خود را بالا ببریم؟

اگر می‌خواهید برای تولید دوره آموزشی میکاپ اقدام کنید، بهتر است به برخی از راهکارها توجه داشته باشید تا بتوانید فروش خود را افزایش دهید. این راهکارها به شرح زیر هستند:

  • قبل از آنکه تولید دوره به اتمام برسد اطلاع‌رسانی را آغاز کنید.
  • قبل از تولید دوره نیازهای کاربران خود را بشناسید و محتوای دوره را بر همان اساس پیش ببرید.
  • به کاربران خود اطمینان بدهید پشتیبانی قوی دارید و کاربران می‌توانند پس از خرید دوره سوالات خود را از شما بپرسند.

آیا تولید دوره به شناخته‌شدن برند کمک می‌کند؟

کسانی که برای تولید دوره آموزشی میکاپ اقدام می‌کنند همواره در این زمینه سوال می‌پرسند آیا با تولید دوره می‌توان به شناخته‌شدن برند کمک کرد. بهتر است بدانید زمانیکه شما برای تولید دوره آموزشی اقدام می‌کنید جایگاه خود را به جایگاه یک مدرس ارتقا می‌دهید. جایگاه مدرس به طور تلویحی به مشتریان شما نشان می‌دهد که دانش و تخصص بسیار بالایی دارید و به تمامی مفاهیمی که در حوزه کاری‌تان وجود دارد تسلط پیدا کرده‌اید. در نتیجه، شما بی‌شک ساخت دوره آموزشی برند شما را به یک برند مهم و شناخته‌شده تبدیل می‌کند.

تیم استودیو ایده پردازان، بهترین تیم تولید محتوای ویدیویی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد تولید دوره آموزشی میکاپ در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید در روند تولید دوره آموزشی مواردی نظیر روش فیلمبرداری، صدابرداری و تعیین مدت دوره مهم هستند. تیم استودیو ایده پردازان یکی از بهترین تیم‌های تولید محتوای ویدیویی است که نمونه‌کارهای متعددی دارد و توانسته است به برندهای زیادی کمک کند بدرخشند. اگر شما نیز در این زمینه فعال هستید می‌توانید با کارشناسان ایده پردازان در تماس باشید و مشاوره‌های تخصصی ساخت تیزرها و فیلم‌های تبلیغاتی را از آنها دریافت نمایید. در نتیجه، می‌توانید تحولات زیادی را در کار خود به وجود بیاورید.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.