mms logo

تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام

تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های اجتماعی است که این روزها به محلی برای کسب درآمد تبدیل شده است. بر اساس آماری که بدست آمده است ویدیو بیشترین تاثیر را بر مخاطبان دارد و باعث می‌شود افراد هر چه زودتر وارد عمل شوند. با توجه به این موضوع که رقابت در اینستاگرام زیاد است، افرادی که می‌خواهند در این فضا به موفقیت برسند باید به تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام توجه داشته باشند. این ویدیوها باید بر اساس قوانین خاصی تولید شوند و سپس در معرض دید مخاطبان قرار گیرند. در این صورت، برندها و کسب‌وکارها می‌توانند به نتایج مطلوبی برسند.

زمان‌بندی

یکی از مهمترین مواردی که توصیه می‌شود در تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام به آن توجه داشته باشید زمان‌بندی است. همانطور که می‌دانید ویدیو نباید بیش از اندازه بلند و یا کوتاه باشد. البته بلندی و کوتاهی ویدیو به ویژگی‌های محتوا بستگی دارد. اما اگر بخواهیم نگاه کلی به این مسئله داشته باشیم بهتر است آن را بین دو تا سه دقیقه نگه داریم. در این صورت می‌توانیم مطئن باشیم کاربران حتما ویدیو را نگاه می‌کنند.

۳ ثانیه اول سرنوشت‌ساز است!

۳ ثانیه اول به عنوان ثانیه‌های سرنوشت‌ساز در تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام شناخته شده است. بر اساس مطالعاتی که در فضای اینستاگرام صورت گرفته است، اگر سه ثانیه اول ویدیو جذاب باشد و از المان‌های مناسب استفاده شده باشد، به احتمال ۹۰ درصد کاربران مابقی فیلم را تماشا می‌کنند. اما اگر ۳ ثانیه اول جذاب نباشد و یا تحرک و رنگ کافی در آن وجود نداشته باشد، بی‌تردید کاربران آن را رها می‌کنند و این مسئله می‌تواند به ضرر کسب‌وکارها باشد.

گرافیک ویدیو

از مهمترین مواردی که در تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام باید به آن توجه داشته باشید گرافیک ویدیو است. گرافیک می‌تواند مخاطب را جذب کند و توجه او را به آنچه هدف شماست جلب نماید. ترکیب رنگ‌ها از جمله مواردی است که باعث می‌شود مخاطبان ویدیو را نگاه کنند و یا حتی تصمیم بگیرند چندین بار آن را نگاه کنند. کاوری که برای ویدیو در نظر گرفته می‌شود نیز می‌تواند در جذب مخاطب اثرگذار باشد.

تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام

به طور کلی، گرافیک از مهمترین المان‌هایی است که باید در زمان تدوین ویدیو به آن توجه شود. گاهی شخصی در طول ویدیو صحبت می‌کند. در این شرایط، ممکن است نیاز باشد برخی از آیتم‌ها در زمان صحبت به ویدیو اضافه شوند که اثربخشی آن را افزایش می‌دهد.

استفاده از زیرنویس

زیرنویس یکی از مهمترین مواردی است که در تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام باید به آن توجه کنیم. بهتر است اطلاعات مورد نیاز از جمله وب‌سایت، شماره تلفن و یا موارد دیگر را به صورت زیرنویس به ویدیو اضافه کنید. در این شرایط، کاربران بهتر می‌توانند به ویدیو ارتباط برقرار کنند. اگر می‌خواهید ویدیو به زبان اصلی در اینستاگرام خود داشته باشید اضافه کردن زیرنویس بسیار مهم است و باعث می‌شود کاربران حتما فیلم را تماشا کنند و تعاملات قوی با آن داشته باشند.

ارائه اطلاعات به‌روز

از جمله مواردی که توصیه می‌شود در تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام به آن توجه داشته باشید ارائه اطلاعات آپدیت‌شده و به‌روز است. به طور مثال، تصور کنید شما در یک آرایشگر هستید و می‌خواهید ویدیویی در مورد نحوه کراتین مو درست کنید. اگر اطلاعات موجود در این ویدیو به روز نباشد، مخاطبان با آن ارتباط برقرار نمی‌کنند. به همین دلیل، قبل از آنکه ویدیو خود را درست کنید مطمئن شوید که اطلاعاتی که قرار است در ویدیو به اشتراک بگذارید به روز هستند. در صورتی که می‌توانید منابع اطلاعاتی ویدیو خود را ذکر کنید که به مخاطبان اطمینان دهید شما از اطلاعات به روزی استفاده می‌کنید.

توجه به نیازهای کاربران

زمانی که می‌خواهید تولید محتوا ویدیویی در اینستاگرام را آغاز کنید باید به نیازهای کاربران خود توجه داشته باشید. اگر ویدیو شما بسیار زیبا باشد و جاذبه‌های گرافیکی آن بالا باشد، اما هیچ اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار ندهد و پاسخگوی بخشی از نیازهای آنها نباشد، آن ویدیو برای شما مناسب نیست. یکی از نکات ویژه برای افزایش فروش با تولید محتوای ویدیویی پاسخگویی به نیازهای کاربران و یا ایجاد نیاز در کاربران است. شما باید به این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید به اهداف خود دست پیدا کنید.

درگیر کردن کاربران

تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام زمانی با موفقیت روبه‌رو می‌شود که کاربران را درگیر کند. اگر شما نتوانید کنجکاوی کاربران را برانگیزید، هرگز در اینستاگرام موفق نخواهید بود. به طور مثال تصور کنید شما می‌خواهید در ماه آینده یک همایش بسیار مهم را برگزار کنید. بهتر است فیلم کوتاهی از برگزاری این همایش تولید کنید و حس کنجکاوی مخاطبان را بیدار کنید که قرار است شما چه کاری را انجام دهید. در این شرایط، ممکن است دایرکت‌های زیادی دریافت کنید که هدف از این ویدیو چیست. این کار هم تعامل پیج را به میزان زیادی افزایش می‌دهد و هم سبب می‌شود مخاطبان با اشتیاق بیشتری شما را دنبال کنند.

دعوت مخاطبان به انجام عمل

اگر می‌خواهید تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام با موفقیت روبه‌رو شود باید مخاطبان را به انجام عمل دعوت کنید. این مسئله بسیار مهم است و می‌تواند بر موفقیت شما در فضای مجازی اثر بگذارد. معمولا دعوت مخاطبان به عمل در انتهای ویدیو انجام می‌شود. گاهی نیز شما می‌توانید در همان ابتدای ویدیو از مخاطبان خود بخواهید عملیاتی مانند لایک و یا کامنت‌گذاری را انجام دهند و سپس ادامه ویدیو را پیش ببرید. این مسئله بسیار مهم است و بی‌شک می‌تواند مخاطبان شما را وارد به تعامل با پیج نماید. هر چقدر تعامل با پیج افزایش پیدا کند به همان اندازه به موفقیت بیشتری می‌رسید.

خلاقیت مهمترین اصل در تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام

شاید بتوان گفت مهمترین مسئله‌ای که در تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام مد نظر قرار دارد خلاقیت است. زمانیکه صحبت از خلاقیت می‌شود برخی از افراد تصور می‌کنند باید مورد عجیب و غریبی را در ویدیوهای خود به کار ببرند. اما باید بدانید این رویکرد اشتباه است. خلاقیت می‌تواند استفاده از تم سرگرم‌کننده در ویدیو باشد. گاهی نیز ممکن است یک محتوای استرس‌آور خلاقیت ویدیو شما را بالا ببرد. استفاده از لغات دو پهلو نیز از جمله مواردی هستند که به عنوان خلاقیت در محتوا در نظر گرفته می‌شوند.

آیا کسی می‌خواهد در ویدیو صحبت کند؟

گاهی تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام به صورتی است که فردی باید در ویدیو صحبت کند. در این شرایط؛ شما باید به نحوه عملکرد آن شخص توجه داشته باشید. نوع پوشش و صدای آن فرد در اثربخشی ویدیو بسیار مهم است. پوشش باید به گونه‌ای باشد که ماهیت برند را به خوبی نشان دهد و باعث شود ارتباط کاربران با محتوا قوی شود. همچنین، محتوای متنی که آن فرد به کار می‌برد بسیار مهم است و می‌تواند بر کاربران اثرگذاری بالایی داشته باشد.

استودیو ایده پردازان، ارائه‌دهنده خدمات تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد تولید محتوای ویدیویی در اینستاگرام در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده‌اید برای اینکه بتوانید تولید محتوا را به خوبی پیش ببرید باید به نکات مهمی از جمله اطلاعات به روز، زمان‌بندی ویدیو، خلاقیت و دعوت مخاطبان به عمل توجه داشته باشید.

استودیو ایده پردازن دارای بهترین تیم تولید محتوا ویدیویی در تهران است و خدمات تولید محتوا ویدیویی را در بالاترین سطح به شما ارائه می‌دهد. در صورتی که می‌خواهید ویدیو بسازید می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و اطلاعات تخصصی را از آنها دریافت نمایید.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.