mms logo

اصول و مبانی پایه مبانی هک رشد

مبانی هک رشد

رشد مهمترین مسئله‌ای است که هر کسب‌وکاری به آن نیاز دارد و این امر برای استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا بسیار ضروری است. در واقع، کسب‌وکارهایی که می‌خواهند به رشد کافی در زمینه کاری خود برسند و به یک برند برجسته تبدیل شوند قبل از هرکاری باید به روش‌هایی که آنها را به این هدف می‌رساند تمرکز داشته باشند. حضور تیم مجرب فروش و یا استخدام بازاریابان حرفه‌ای وسیله‌ای برای رسیدن به هدف رشد است. اما چیزی که سبب رشد می‌شود اصولی است که شما در این مسیر به کار می‌برید. مبانی هک رشد یکی از جدیدترین ایده‌ای است که بر رشد کسب‌وکارها تمرکز دارد. به همین دلیل، امروزه بسیاری از کسب‌وکارها که می‌خواهند هوشمندانه وارد بازار کار شوند توجه ویژه‌ای به مبانی هک رشد دارند.

هک رشد چیست؟

زمانی که صحبت از مبانی هک رشد می‌شود بسیاری از کسب‌وکارها حالت تدافعی به آن پیدا می‌کنند. زیرا کلمه هک کلمه‌ای است که نگرش منفی را به ذهن می‌آورد. حتی ممکن است برای شما پیش آمده باشد شبکه‌های اجتماعی و یا وب‌سایت‌تان حک شده باشد. این مسئله می‌تواند یادآور از دست رفتن اطلاعات شما باشد. بهتر است در همین ابتدای کار نگرش خود را به این موضوع عوض کنید.

هک رشد چیست؟

بی‌شک، شما بر روی سایت و شبکه‌های اجتماعی خود از سیستم‌های امنیتی استفاده کرده‌اید. اما هکر توانسته است در کمترین زمان ممکن به این موارد دست پیدا کند. این مسئله می‌تواند ایده خوبی برای رشد در محیط‌های کاری باشد. به همین دلیل، شما باید نگرش خود را به مبانی هک رشد تغییر دهید.

رسیدن به رشد سریع

باید بدانید هک رشد روشی علمی ( و نه تئوریک) برای دستیابی به رشد سریع در بازاریابی است. شما در این مسیر می‌توانید از روش‌های معمول و حتی گاهی غیرمعمول برای رشد در فضای کاری خود استفاده نمایید. این روش‌ها میانبرهایی هستند که سریعا شما را به هدفتان ( که افزایش فروش است) می‌رساند. این روش‌ها معمولا ساده‌تر، کم‌هزینه‌تر و سریعتر هستند و باعث می‌شوند کسب‌وکارها در مسیر مناسبی قرار گیرند. تقریبا هر کسب‌وکاری که به مبانی هک رشد توجه دارد به رشد زیادی در حوزه کاری خود دست پیدا می‌کند و این مسئله بسیار ارزشمند است.

دوری از روش‌های سنتی

برای اینکه بتوانید کالا و یا خدمات خود را به مشتریان معرفی کنید ممکن است بازاریاب استخدام کنید تا در طول روز به مراکز مختلف سر بزند و کالاها و یا خدمات شما را ارائه دهد. این کار بسیار زمان‌بر است و باید وقت و هزینه زیادی را به این کار اختصاص دهید. اما باید بدانید در مبانی هک رشد از این روش‌ها دوری می‌شود و افراد به دنبال ساده‌ترین و در عین حال سریعترین روش برای رسیدن به این هدف هستند.

کسانی که می‌خواهند در این مسیر فعالیت کنند باید افراد بسیار کنجکاوی باشند و دائما روش‌های متفاوت را مورد بررسی و آزمایش قرار دهند. این افراد نباید هیچ روش و یا رویکردی را دست‌کم بگیرند و تلاش کنند به دنبال روش‌های مناسب برای افزایش فروش و رشد کسب‌وکار باشند. به طور مثال، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یکی از روش‌هایی است که می‌تواند فروش را افزایش دهد. هزینه این کار مقرون‌به‌صرفه است و می‌تواند به شما کمک کند به اهداف خود برسید.

نکات مهم در مبانی هک رشد

اکنون که با مفهوم هک رشد آشنا شده‌اید بهتر است به نکاتی بپردازیم که به شما کمک می‌کند در این مسیر با موفقیت روبه‌رو شوید. بهتر است بدانید مشخص کردن هک رشد در هر کسب‌وکاری به ماهیت آن کار بستگی دارد. بهتر است ابتدا ماهیت کسب‌وکار را به دقت مورد توجه قرار دهید و شناخت کاملی به مدل کاری خود داشته باشید. پس از آن کار خود را برای رشد شروع کنید. بهتر است بدانید راه پرفراز و نشیبی روبه‌روی شماست! پس با قدرت کارتان را آغاز کنید.

تعیین هدف

یکی از مهمترین و اصولی‌ترین کارهایی که در مبانی هک رشد باید به آن توجه داشته باشید تعیین هدف است. این هدف را باید مکتوب کنید و سپس به این نکته توجه داشته باشید از کدام راهکارها می‌توانید به آن دست پیدا کنید. به طور مثال، تصور کنید شما می‌خواهید در سه ماه آینده فروش خود را دو برابر افزایش دهید. این هدف را یادداشت کنید و پس از آن از پلن‌های مناسب استفاده نمایید.

یادداشت کردن امور جاری

یکی دیگر از مواردی که در مبانی هک رشد مورد توجه قرار می‌گیرد یادداشت‌برداری از تمامی مواردی است که در طول کار به آن برخورد می‌کنید. به طور مثال، ایمیل مارکتینگ یکی از روش‌های نوین بازاریابی است که می‌تواند به رشد کسب‌وکار شما کمک کند. برای اینکار باید مراحل مختلفی را طی کنید. توصیه می‌شود نکات کوچک و بزرگی را که در این مسیر به آنها برخورد می‌کنید یادداشت نمایید. این نکات در آینده می‌توانند به رشد کار شما کمک کنند.

تجزیه و تحلیل دائمی

تجزیه و تحلیل داده‌ها و اطلاعات از جمله مواردی است که در مبانی هک رشد بر آنها تاکید ورزیده می‌شود. بهتر است وقت کافی را به این کار اختصاص دهید و دائما روند دریافت اطلاعات را مد نظر قرار دهید. تحلیل اطلاعات یکی از اصولی‌ترین کارهایی است که به موفقیت شما کمک می‌کند.

تجزیه و تحلیل دائمی

به طور مثال تصور کنید شما به این نتیجه رسیده‌اید باید از اس‌مس مارکتینگ برای یافتن مشتریان هدف خود استفاده نمایید. داده‌ها را دائما یادداشت کنید و آنها را با استفاده از نمودار بازنمایی کنید. این مسئله سبب می‌شود هر چه سریعتر به رشد برسید و این امر بسیار ارزشمند است.

تمرکز بر نقاط قوت

هر کسب‌وکاری دارای نقاط قوت است. در مبانی هک رشد ما تماما با نقاط قوت سروکار داریم و هرگز نقاط ضعف را مدنظر قرار نمی‌دهیم. زمانیکه شما بتوانید نقاط قوت کسب‌وکار خود مشخص کنید بهتر می‌توانید مشتریان را پیدا کنید و فروش خود را افزایش دهید. با تمرکز بر نقاط قوت می‌توانید به برند سازی شخصی برسید (اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، می‌توانید مقاله برند سازی شخصی چیست؟ را مطالعه کنید). زمانیکه در حال انتخاب روش‌های سریع برای رشد فروش هستید نقاط قوت ملاک مهمی در رشد به شمار می‌روند.

آزمایش ایده‌ها با روش A/B تست

یکی از مهمترین مواردی که در مبانی هک رشد مطرح می‌شود آزمایش ایده‌هاست. برای اینکه بتوانید در فروش به رشد برسید اطلاعاتی را مورد تحلیل قرار می‌دهید و بهترین روش را انتخاب می‌کنید. اکنون نوبت آن رسیده است که روش A/B تست آغاز کنید. شما باید سریعا این کار را آغاز کنید و آزمایشات خود را بر روی کانال‌های مختلف انجام دهید. سپس دوباره نتایج را بررسی کنید و به این موضوع توجه کنید با استفاده از کدام روش می‌توانید به موفقیت برسید. این مسئله سبب می‌شود در پایان مناسب‌ترین روش را که در آن دوره زمانی به رشد شما کمک می‌کند انتخاب نمایید و این موضوع بسیار ارزشمند است.

توجه به منابع

در اینجا به نکته مهمی اشاره می‌کنیم که باید در مبانی هک رشد به آن توجه داشته باشید. هر کسب‌وکاری برای اینکه به موفقیت برسد باید از روش‌هایی که منابعش همخوانی دارد استفاده نمایید. به طور مثال تصور کنید شما به این نتیجه می‌رسید یکی از مواردی که به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کند استفاده از بیلوردهای تبلیغاتی است. اما این بیلبوردها بسیار هزینه‌بر هستند و با منابع مالی شما همخوانی ندارند. در اینجا انتخاب این روش هرگز عاقلانه نیست. با توجه به این موارد توصیه می‌شود قبل از انتخاب هر روشی منابع مالی و انسانی خود را در نظر بگیرید و سپس بهترین روش را انتخاب کنید.

برای موفقیت به موارد زیر توجه کنید!

بهتر است بدانید رسیدن به رشد سریع در کسب‌وکار ایده خوبی است، اما این مسیر هرگز هموار نیست و شما در مسیر پرفراز و نشیبی پا می‌گذارید. به همین دلیل، همواره در زمان آموزش مبانی هک رشد به افراد و کسب‌وکارها گوشزد می‌کنیم قبل از هر چیزی شناخت کاملی به مسیری داشته باشید که می‌خواهید در آن قدم بردارید.

برای موفقیت به موارد زیر توجه کنید!

این مسئله باعث می‌شود اراده شما قوی‌تر باشد و از قبل خود را برای تمامی خطرات و اتفاقات احتمالی آماده سازید.

دلسرد نشوید!

یکی از مهمترین مواردی که در مبانی هک رشد باید مد نظر داشته باشید عدم دلسرد شدن و از دست دادن امید است. همانطور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم قدم گذاشتن در مسیر هک رشد مشکلات و چالش‌های زیادی را برای شما به وجود می‌آورد. ممکن است روشی را که برای رسیدن به موفقیت انتخاب می‌کنید پاسخ‌گو نباشد. دلسرد نشوید! آن روش را از جهات دیگر مورد تحلیل قرار دهید و به این موضوع توجه داشته باشید چرا آن روش نتوانسته است به موفقیت شما کمک کند. تجزیه و تحلیل دائمی یکی از کارهایی است که تمامی افراد باید به آن توجه داشته باشند. با اینکار به زودی به موفقیت‌های دلچسبی خواهید رسید.

به داده‌های قبلی توجه کنید!

منابع قبلی بهترین آموزگاران شما در مسیر رسیدن به موفقیت هستند. شما هرگز نباید قدرت آنها را نادیده بگیرید. بهتر است این داده‌ها را مورد تحلیل قرار دهید و آنها را به درستی مورد استفاده قرار دهید. با این کار می‌توانید روش‌ها را به صورت هدفمند‌تر و دقیق‌تر انتخاب نمایید.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد مبانی هک رشد در اختیار شما قرار دهیم. هک رشد مجموعه اقدامات عملی است که به موفقیت شما کمک می‌کند. به همین دلیل، اگر شما می‌خواهید به موفقیت برسید باید به خوبی این مبانی را در کسب‌وکار خود پیاده‌سازی کنید.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
لطفا فرم زیر را تکمیل کنید. کارشناسان استودیو ایده‌پردازان، کمتر از ۲۴ساعت با شما تماس خواهند گرفت.